Sztuka dla Sztuki :: Galeria rękodzieła, Sztuka ludowa, Biżuteria artystyczna, Rzemiosło, Rękodzieło

Galeria rękodzieła "Sztuka dla Sztuki" to sztuka biżuterii, sztuka dekoracji, sztuka ludowa, sztuka użytkowa, sztuka szycia i zdobienia, czyli ogólnie sztuka dla sztuki!
A ponadto: wydarzenia w Polsce (jarmarki, kiermasze, warsztaty) oraz artykuły na blogu.

Informacyjne

O Nas


Dawno, dawno temu byli sobie Trzej Muszkieterowie. A raczej Jeden Muszkieter i Dwie Muszkieterki. Właściwie nie było to znowu tak bardzo dawno... Jedno jest pewne: walczyli w słusznej sprawie. Posłuchajcie ich opowieści!

Agnieszka – dział graficzny i obsługa klienta

Hybryda   grafika  z  programistą.  Znam  własne  ograniczenia  w  obu dziedzinach,  dlatego  fascynują  mnie ludzie z pasją, którzy potrafią zrobić coś pięknego i  oryginalnego. Nie boją się ryzyka, idąc za swoim wewnętrznym głosem. Doceniam harmonię kształtów i kolorów, uwielbiam przedmioty z drewna. Z natury lubię dzielić się tym, co mnie cieszy i interesuje. Dlatego spotykając na jarmarkach i kiermaszach Wytwórców prezentujących swoje wyroby, tak odmienne od sklepowej sztampy i wywołujące uśmiech, zamarzyło mi się, by  pokazać  je szerszej  publiczności,  by oni także mieli szansę je poznać. Pewnego dnia okazało się, że Magda ma to samo marzenie.

Magda – promocja i kontakt z mediami

Ulubione książki, płyty, piękne drobiazgi, biżuteria, bibeloty – otaczamy się nimi, żeby czuć się bardziej u siebie, wyrażać naszą osobowość, pamiętać ludzi i miejsca. Zdawać by się mogło, że rzeczy nam służą, towarzyszą nam na pewnych etapach życia. Czy jednak nie jest odwrotnie? Wyobrażam sobie sekretne życie przedmiotów. Biorąc do ręki stare tomy odkupione od zlikwidowanej biblioteki, zastanawiam się, ile par oczu przede mną ślizgało się po ich stronach, może podążając w ślad za palcem lub linijką. Ilu niewprawnych czytelników szeptało składane w słowa sylaby, na ile sposobów wyobrażano sobie głównego bohatera? Kto będzie czytał i snuł wizje po mnie? Czasami to my stajemy się częścią długiej historii przedmiotów. Który z nich kiedyś cicho opowie o Was? Wybierzcie...

Sebastian – dział techniczny

Na co dzień poruszam się w sferze tego, czego nie widać, nie można dotknąć, zawiesić ani postawić. Szybko można się jednak przekonać, że w magiczny sposób niewidoczne efekty mojej pracy można podziwiać i wykorzystywać. Tworzę zaplecze, które wprawia w ruch wizję Magdy i ilustracje Agnieszki. Interesuje mnie wcielanie pomysłów w życie, tworzenie nowych możliwości, doskonalenie tego, co już istnieje. Przekształcam myśl w rzeczywistość.


Wspólnymi siłami stworzyliśmy galerię Sztuka dla Sztuki - miejsce oferujące nowe możliwości, dom dla wyjątkowych przedmiotów i miejsce spotkań niezwykłych ludzi. Zapraszamy!