Sztuka dla Sztuki :: Galeria rękodzieła, Sztuka ludowa, Biżuteria artystyczna, Rzemiosło, Rękodzieło

Galeria rękodzieła "Sztuka dla Sztuki" to sztuka biżuterii, sztuka dekoracji, sztuka ludowa, sztuka użytkowa, sztuka szycia i zdobienia, czyli ogólnie sztuka dla sztuki!
A ponadto: wydarzenia w Polsce (jarmarki, kiermasze, warsztaty) oraz artykuły na blogu.

  5/50      

Ogródek literacki - na ostatnie dni lata

autor: Sztuka dla Sztuki
opublikowane: 11 września 2014
kategorie:


Ogródek literacki - na ostatnie dni lata

Polecamy przepiękną, opartą na prawdziwych wydarzeniach książkę o niezywkłej sile uczuć.

25-letnia Anastazja dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie. Jej bliscy podejmują wzruszającą próbę zatrzymania czasu i zapamiętania ukochanej osoby, stwarzając portret pamięciowy miłości.

 

„Patrzę na Twoje zdjęcia, takie wyraziste, takie realne, nic, tylko uśmiechnąć się do Ciebie i przytulić i nie pojmuję, że już Cię nie dotknę, nie porozmawiam z Tobą. Znowu obudziłam się o piątej rano i nie mogłam zasnąć, mimo ćwiartki relanium i łyka wódki.

(…)

Ty zawsze rozdawałaś karty i kierowałaś życiem, tymczasem okazało się, że nic nie masz do powiedzenia, nie liczysz się ani Ty, ani Twoja młodość, Twoja rodzina, Twoje szczęście. Ja też nie.”

 

„Zawsze będę Cię kochać” to oparta na faktach, poruszająca historia o niezwykłej więzi między matką i córką.

To zbiór maili, jakie matka wysyła do córki przez kolejne miesiące po jej śmierci.

To chwytający za serce zapis codzienności, która bywa wtedy najtrudniejsza do zniesienia.

To także opowieść o życiu, które, chcemy tego czy nie, biegnie dalej..

 

„Zawsze będę Cię kochać” jest książką o sile uczuć, które są trwalsze niż śmierć. To wzruszająca próba zatrzymania czasu i zapamiętania ukochanej osoby, która wciąż żyje w spędzonych wspólnie chwilach, w listach, rozmowach i wspomnieniach.

 

„Zawsze będę Cię kochać” to portret pamięciowy miłości.

 

Postać książkowej Anastazji wzorowana jest na córce autorki książki, a cała historia opowiada o prawdziwych wydarzeniach.

Teresa Monika Rudzka jest dziennikarką piszącą życiowe historie do kobiecych magazynów. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała min. jako bibliotekarka, agentka ubezpieczeniowa i sekretarka. „Zawsze będę Cię kochać” to jej czwarta książka. Jej wcześniejsze powieści: „Bibliotekarki", „Singielka” i „Kuzyneczki”podbiły serca polskich czytelniczek i szybko stały się bestsellerami.

 

 

 

 

 Komentarze do Autora (0):

ZALOGUJ SIĘ

jeśli chcesz komentować