Sztuka dla Sztuki :: Galeria rękodzieła, Sztuka ludowa, Biżuteria artystyczna, Rzemiosło, Rękodzieło

Galeria rękodzieła "Sztuka dla Sztuki" to sztuka biżuterii, sztuka dekoracji, sztuka ludowa, sztuka użytkowa, sztuka szycia i zdobienia, czyli ogólnie sztuka dla sztuki!
A ponadto: wydarzenia w Polsce (jarmarki, kiermasze, warsztaty) oraz artykuły na blogu.

Infinity Design Jewellery

INFINITY DESIGN
autor: INFINITY DESIGN
opublikowane: 10 listopada 2014
kategorie:


Infinity Design Jewellery

Naszyjnik z jaspisem - Infinity Design Jewellery

Miejsce gdzie znajdziesz biżuterię jedyną w swoim rodzaju, zaprojektowaną przeze mnie od szkicu oraz własnoręcznie wykonaną w każdym detalu. Zobaczcie jak do tego doszło, śledźcie rozwój moich prac na blogu.

smoczy kamień

Pewnego leniwego zimowego popoludnia przegladając różne strony internetowe natknęłam się na sutasz, który wielce mnie zaintrygował. Wydawał mi się niezwykle oryginalny, inny niż biżuteria, którą dotychczas nosiłam i widziałam. Postanowiłam dowiedzieć się więcej o konstrukcji i powstawaniu takiej biżuterii, dlatego zaczęłam intensywnie szperać tu i tam aby dowiedzieć się jak najwięcej, aż wreszcie spróbowałam swoich sił. Pierwsze podejście było niekoniecznie udane, żle dobrane kolory, brak projektu spowodowały że ten "twór" był daleki od ideału.

Nie poddawałam się jednak i uparcie postanowiłam podjąć kolejną próbę. Tym razem z wstępnym zamysłem i lepszymi materiałami. Zaopatrzyłam się w szkiełka Swarovski i szary, czarny i niebieski sznurek sutasz. Efektem tego była pierwsza wykonana przeze mnie bransoletka.

Pierwsze próby fotografowania mojej biżuterii.

Pierwsza bransoletka wykonana przeze mnie techniką sutaszu.

Póżniej już wszystko poszło z górki, naprawde się wkręciłam, szukałam coraz to nowszych materiałów, moje projekty stwały się coraz bardziej skomplikowane i odchodziły od standardowych kształtów używanych w sutaszu. Pomogło mi doświadczenie w projektowaniu nabyte na studiach architektury krajobrazu.

Wsparcie moich bliskich dodawało mi otuchy i energii do dalszego tworzenia, mój narzeczony nawet zagroził mi że jak przestane robić biżuterię to się na mnie obrazi. ;) Zainteresowanie znajomych, a także ludzi spotkanych na ulicy nakłoniło mnie do wystawienia biżuterii w internecie.

violetkwiatek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz moich prac na blogu znajdziecie także różne stylizacje modowe, najnowsze trendy z któryh czerpie inspiracje do dalszej pracy. Do każdego elementu biżuteryjnego dopasowuję odpowiedni strój, bo każde dzięło wymaga oprawy. Podpowiadam jak nosić biżuterię i z czym ją komponować.

lapis lazuliKomentarze do Autora (0):

ZALOGUJ SIĘ

jeśli chcesz komentować